لطفا قبل از سفارش این متن را تا انتها و با دقت مطالعه کنید:

 

نحوه ارسال کالا:
سفارشات مشتریان با توجه به حجم کالا و شهر مقصد توسط اداره پست، تیپاکس و یا باربری اتوبوس برون شهری ارسال خواهند شد. مرسولات پستی با پست پیشتاز ارسال می‌شوند و معمولا از 48 ساعت تا یک هفته بعد از آن به مقصد می‌رسند. با توجه به اینکه اداره پست عموماً به محصولات شکستنی آسیب وارد می‌کند، بارهایی که سایز بزرگ دارند و یا شکستنی هستند، از طریق اتوبوس برون شهری بارنامه و به مقصد مشتری ارسال می‌گردند و بالاجبار می‌بایست از انبار شرکت اتوبوس‌رانی ترمینال مقصد دریافت کنید.(البته می‌توانید با تماس با باربری شرکت اتوبوس‌رانی از ایشان بخواهید که بسته را به محل شما ارسال کنند که کرایه حمل آن به طور جداگانه محاسبه خواهد شد و ارتباطی با فروشگاه ربیع نخواهد داشت). بارهای کم حجم‌تر که شکستنی هستند می‌توانند توسط تیپاکس نیز ارسال می‌شوند. برای شهرهای اصلی اولویت با ارسال توسط اتوبوس است.
در نظر داشته باشید که امکان شکستن اقلام شکستنی در پست بسیار زیاد است. شما با انتخاب پست، امکان هرگونه اعتراض در این رابطه را از خود سلب می‌کنید و تمامی مسئولیت آن متوجه خودتان خواهد بود. ربیع از این بابت پوزش می‌خواهد و به شما انتخاب تیپاکس یا باربری اتوبوسرانی را توصیه می‌کند.

هزینه ارسال کالا:
هزینه ارسال کالا تماماً به عهده خریدار است. اگر حامل بسته شما پست باشد، هزینه آن با سفارشتان محاسبه و آنلاین پرداخت می‌شود. اگر حامل شما اتوبوسرانی یا تیپاکس باشد، هزینه ارسال به صورت پس کرایه خواهد بود و هنگام تحویل بسته پرداخت خواهید کرد. حالت پس کرایه با توجه به مسیر و حجم بار توسط باربری‌ها و تیپاکس تعیین می‌گردد و ارتباطی با فروشگاه ربیع نخواهد داشت. لازم به ذکر است هزینه ارسال کالا با پست نیز توسط فروشگاه ربیع تعیین نمی‌شود و بسته‌ها با توجه به حجم و وزنشان توسط اداره پست قیمت گزاری می‌شوند.

هزینه ارسال کالا:
خرید با فاکتور رسمی یا مالیاتی از طریق سایت ربیع مقدور است. در صورت خرید آنلاین از طریق سایت، خرید شما شخصی تلقی شده و فاکتور فقط به صورت غیر رسمی و بنام شخص خریدار صادر می گردد. اما در صورت نیاز به فاکتور رسمی و مالیاتی تخفیفات حذف گردیده و به مبلغ محصولاتی که شامل مالیات می‌شوند، 9% ارزش افزوده اضافه می‌گردد. چنانچه شما می‌خواهید با فاکتور رسمی با نام حقوقی مانند شرکت، اداره، سازمان و غیره خرید نمایید، لازم است تیک گزینه دریافت فاکتور رسمی را بزنید تا همراه بسته سفارشتان فاکتور رسمی نیز ارسال شود.
درصورت داشتن هرگونه ابهام یا سوال می‌توانید در ساعات کاریِ روزهای غیر تعطیل از ساعت 9 صبح تا 17 با شماره فروشگاه 02591002425 تماس بگیرید. پشتیبانان ما آماده دریافت هرگونه نظر، انتقاد و پیشنهاد شما می‌باشند.کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه‌‏های کاربردی فروشگاه ربیع به دقت ملاحظه فرمایید.

ورود کاربران به وب‏‌سایت فروشگاه ربیع هنگام استفاده از پروفایل شخصی و سایر خدمات ارائه شده توسط فروشگاه ربیع، به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات فروشگاه ربیع است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین فروشگاه ربیع از سوی کاربر است.


قوانین عمومی
توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های فروشگاه ربیع منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقباً کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های فروشگاه اینترنتی ربیع تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می‌شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.


ارتباطات الکترونیکی
هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات فروشگاه ربیع استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می‏‌کنید و یا به فروشگاه ربیع ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که فروشگاه ربیع به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.
همچنین جهت اطلاع رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه یا تخفیفی، امکان دارد فروشگاه ربیع برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عدد 032254 را به شماره 985000436352631 پیامک کنند.


سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی
فروشگاه ربیع به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند.
فروشگاه ربیع متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت فروشگاه ربیع، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید.

همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات فروشگاه ربیع، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط فروشگاه ربیع جزئی از اموال فروشگاه ربیع محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار فروشگاه ربیع است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای فروشگاه ربیع محفوظ می‏‌دارد. علاوه بر این، اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط فروشگاه ربیع و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار فروشگاه ربیع است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از لیست محصولات، مشخصات فنی، قیمت و هر گونه استفاده از مشتقات وب‏‌سایت فروشگاه ربیع و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هر گونه استفاده از داده کاوی، روبات، یا روش‌‏های مشابه مانند جمع آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند و کلیه این حقوق به صراحت برای فروشگاه ربیع محفوظ است. در صورت استفاده از هر یک از خدمات فروشگاه ربیع، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است.
فروشگاه ربیع ضمن احترامی که برای حریم شخصی کاربران قائل است، برای خرید، ثبت نظر یا استفاده از برخی امکانات وب سایت اطلاعاتی را از کاربران درخواست می‌کند تا بتواند خدماتی امن و مطمئن را به کاربران ارائه دهد. برای پردازش و ارسال سفارش، اطلاعاتی مانند آدرس، شماره تلفن و ایمیل مورد نیاز است و از آنجا که کلیه فعالیت‌های فروشگاه ربیع قانونی و مبتنی بر قوانین تجارت الکترونیک صورت می‌گیرد و طی فرایند خرید، فاکتور رسمی و بنا به درخواست مشتریان حقوقی گواهی ارزش افزوده صادر می‌شود، از این رو وارد کردن اطلاعاتی مانند نام و کد ملی برای اشخاص حقیقی یا کد اقتصادی و شناسه ملی برای خریدهای سازمانی لازم است. مشتریان می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند و فروشگاه ربیع تنها برای ارسال همان سفارش، از این اطلاعات استفاده خواهد کرد.
همچنین فروشگاه ربیع ممکن است برای ارتباط با مشتریان، بهینه سازی محتوای وب سایت و تحقیقات بازاریابی از برخی اطلاعات استفاده کند و برای اطلاع رسانی رویدادها و اخبار، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عدد 032254 را به شماره 985000436352631 پیامک کنند.
فروشگاه ربیع ممکن است نقد و نظرهای ارسالی کاربران را در راستای رعایت قوانین وب سایت ویرایش کند. همچنین اگر نظر یا پیام ارسال شده توسط کاربر، مشمول مصادیق محتوای مجرمانه باشد، فروشگاه ربیع می‌تواند از اطلاعات ثبت شده برای پیگیری قانونی استفاده کند.
حفظ و نگهداری رمز عبور بر عهده کاربران است و برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، کاربران نباید آن را برای شخص دیگری فاش کنند. فروشگاه ربیع هویت شخصی کاربران را محرمانه می‌داند و اطلاعات شخصی آنان را به هیچ شخص یا سازمان دیگری منتقل نمی‌کند، مگر اینکه با حکم قانونی مجبور باشد در اختیار مراجع ذی‌صلاح قرار دهد.
فروشگاه ربیع همانند سایر وب سایت‌ها از جمع آوری IP و کوکی‌ها استفاده می‌کند، اما پروتکل، سرور و لایه‌های امنیتی فروشگاه ربیع و روش‌های مناسب مدیریت داده‌ها اطلاعات کاربران را محافظت و از دسترسی‌های غیر قانونی جلوگیری می‌کند.
فروشگاه ربیع برای حفاظت و نگهداری اطلاعات و حریم شخصی کاربران همه توان خود را به کار می‌گیرد و امیدوار است که تجربه‌ی خریدی امن، راحت و خوشایند را برای همه کاربران فراهم آورد.

ثبت، پردازش و ارسال سفارش
روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش‏‌های ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌‏شوند.
فروشگاه ربیع به مشتریان خود در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت در روز امکان سفارش‌‏گذاری می‌‏دهد.
لطفاً به نکات زیر توجه فرمایید:
۱. شماره تماس واقعی خود را وارد نمائید، تا در صورت نیاز با شما تماس حاصل شود. لازم به ذکر است در صورت عدم پاسخگویی، سفارش شما انصرافی تلقی خواهد شد.
۲. حتی الامکان از وارد کردن آدرس محل کار و آدرس های ناقص پرهیز کنید.
3. جهت پیگیری و آگاهی از وضعیت سفارش خود می توانید به بخش سفارشات مراجعه کنید و کد رهگیری سفارشتان را ببینید. سابقه خرید های شما نیز در صفحه پروفایل شما وجود دارد و همواره می توانید آن ها را مشاهده کنید.
4. قیمتی که در هنگام سفارش مشتری در پیش ‌فاکتور منظور گردیده است، ممکن است بعداً از جانب فروشگاه دچار تغییر شود.
5. شماره تماس جهت پی گیری تلفنی: 02591002425
6. سفارشات ثبت شده به روش پرداخت آنلاین هر روز بررسی شده و بعد از تایید در مدت ۲۴ الی ۷۲ ساعت (متناسب با تعداد محصولات سفارش داده شده زمان تغییر می‌کند) ارسال می شوند. محصولاتی که دارای زمان ساخت هستند، در صفحه مخصوص به خودشان درج شده است که باید به آن توجه و آن را لحاظ کنید.
کلیه سفارش‌‏های ثبت شده در سایت فروشگاه ربیع به وسیله ارسال کد سفارش از طریق ایمیل و پیام کوتاه و پیش فاکتور از طریق ایمیل، در صف پردازش قرار می‏‌گیرند. فروشگاه ربیع همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش‌‏های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را می‏‌نماید. با وجود این، در صورتی که موجودی محصولی در فروشگاه ربیع به پایان برسد، حتی پس از اقدام مشتری به سفارش‌‏گذاری، حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای فروشگاه ربیع محفوظ است.
همچنین در صورت بروز مشکل در پردازش نهایی سبد خرید مانند اتمام موجودی کالا یا انصراف مشتری، مبلغ پرداخت شده طی ۲۴ الی 72 ساعت کاری به حساب مشتری واریز خواهد شد.
فروشگاه ربیع مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش خود را متوقف کند و کلیه سفارش‌‏های ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گیری، پردازش و ارسال می‌‏شود. حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا بدون اطلاع قبلی، برای فروشگاه ربیع محفوظ است.
کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود. مشتریان می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند و اگر مبلغ سفارش از پیش پرداخت شده باشد، تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا باید کارت شناسایی همراه داشته باشد.
همچنین با توجه به ثبت سیستمی سفارش، به هیچ عنوان امکان صدور فاکتور مجدد یا تغییر مشخصات آن از جمله تغییر فاکتور حقیقی به حقوقی وجود ندارد. بنابراین لازم است مشتریان هنگام ثبت سفارش، نسبت به این مساله دقت لازم را داشته باشند و اگر نیاز دارند که فاکتور حقوقی برای آنها صادر شود، با شماره فروشگاه 02591002425 تماس بگیرند.
 

خسارت در هنگام حمل و نقل
فروشگاه ربیع همواره نهایت تلاش خود را می‏‌کند تا کلیه سفارش‏‌ها در نهایت صحت و بدون آسیب به دست مشتریان خود در سراسر کشور برسد. با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‌‏های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله، به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و فروشگاه ربیع تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.
آسیب‏‌های ناشی از حمل و نقل باید در عرض ۲۴ ساعت کاری پس از تحویل سفارش به خدمات پس از فروش فروشگاه ربیع اطلاع داده شود و کالای آسیب دیده به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و کلیه متعلقات و فاکتور به خدمات پس از فروش فروشگاه ربیع ارسال شود.