سلامتی و طب

چگونه علت سردرد خود را بفهمیم؟

انواع سردرد در طب اسلامی بر اساس مزاج آدمها تقسیم می شود و همچنین درمان سردرد با اصلاح مزاج قابل درمان است و همچنین برخلاف طب مدرن که در درمان اکثر بیماری ها از جمله سردرد فرد موظف به خوردن دارو تا اخر عمر می باشد در اینجا ما به شما یاد میدهیم که چگونه علت سردرد خو را پیدا کرده و بدون دارو آن را درمان کنید.

post-slider
علت بیماری های استخوان و مفاصل شماره یک

دردهای مفصلی می تواند ناشی از افزایش دم، صفرا، بلغم و سودا باشد گاهی هم از مخلوط شدن دو یا چند خلط به وجود می آید و در صورتی که ورم مفصل گرم نباشد و رنگ آن به سرخی و یا زردی نزند و دردش در سرما افزایش یابد این درد به دلیل افزایش سودا یا بلغم یا هر دو با هم می باشد اگر چنین نباشد از غلبه صفرا و یا دم است که قسم اول بسیار شایع می باشد.

post-slider
انواع بیماری های پوست و مو

در طب سنتی و طب اسلامی انواع بیماری ها بر اساس چهار خلط صفرا سودا بلغم و دم می باشد و بیماری های پوست و مو نیز به همین شکل علت یابی و درمان می‌شوند و شما با یافتن مزاج غالب در بدن یا موضع بیماری میتوانید آن را درمان کرده و خلط غالب را در بدن به تعادل برسانید هر خلطی در بدن کاهش یا افزایش یابد سبب بیماری و بهم ریختن مزاج می شود. علت درمان های طولانی مدت در طب اسلامی و سنتی نیز همین می باشد چون باید خلط غالب پایدار در بدن شما را به تعادل برسانند.

post-slider
بررسی علت بیماری های جنسی شماره یک

یعضی از دلایل بیماری های جنسی از نظر طب سنتی شامل: عصبی شدن و حرص و جوش زیاد خوردن و داشتن استرس و ترس، مصرف دخانیات و مواد مخدر، یبوست مزاج و اختلال در سیستم گوارشی، بی نظمی در خواب و مصرف غذاهای سرد و سودا زا، برخی بیماری ها مانند کم خونی و ضعف بدن یا بیماری های کلیوی می باشد که این دلایل و درمان آنها در طب به راحتی قابل اجرا می باشد.

post-slider
شایع ترین بیماری های چشم شماره یک

بیماری های مربوط به چشم علت های مختلفی دارند که چند نمونه آن مانند: ناراحتی های گوارشی بخصوص مشکلات روده‌ی بزرگ، داشتن یبوست یا اسهال های مداوم، مصرف بیش از حد مواد گوشتی، عدم تحرک کافی، نداشتن نظم در خواب و خوراک و زندگی روزمره، عدم رعایت بهداشت فردی از جمله شایع علل بروز بیماری های چشمی هستند.

post-slider
چه اندازه درباره بیماری های خون می دانید؟ شماره یک

برخی نکات می تواند به شما در سلامت خون و در نتیجه جسم شما مفید باشد مانند:  رسوب سدیم بر اثر مصرف زیاد از حد نمک (بخصوص نمک ید دار) و نوشابه های گاز دار، آبمیوه های شیمیایی، خیارشور، ترشی شور، آجیل و تخمه های بو داده شده به وجود می آید. رسوب تری گلیسرید خون بر اثر خوردن سرخ کردنی ها، تفت دادنی ها (بخصوص در ظروف تفلون)، بو دادنی ها، مصرف چربی با ترانس بالا مثل خامه، سرشیر و یا ته دیگ، کله پاچه، موز، انواع سس ها، جگر سیاه، روغن جامد، کنسرو جات و آبلیموهای صنعتی و شیمیایی به وجود می آید. رسوب کافئین بر اثر خوردن چای، قهوه، شکلات، کاکائو و نسکافه به وجود می آید. دخانیات، مواد افیونی، قرص های روان گردان، حشیش، مشروبات الکلی و ازاین قبیل موارد. و در کل تمام این موارد باعث تولید سودا بخصوص سودای سوخته در بدن می شود وجود سودا یعنی سفتی و غلظت در خون و حرکت ضعیف خون در عروق و یا مسدود کردن عروق بخاطر سفتی زیاد و گرفتگی عروق حساس قلبی.

post-slider
شایع ترین بیماری های دهان و دندان شماره یک

یکی از بزرگترین ناراحتی افراد در بیماری های دهان و دندان بوی بد دهان می باشد که در عین سادگی بسیار در زندگی اجتماعی افراد مهم است و دغدغه آنها نیز می باشد که از مهمترین علل آن می توان به: به علت سینوزیت می باشد که برای درمان باید سینوزیت درمان شود، به دلیل بیماری های دهان و دندان می باشد، به جهت اختلالات گوارشی می باشد که موجب سردی معده و در نتیجه بدبویی دهان می گردد، گاهی مواقع به دلیل عفونت لثه که معمولاّ با خونریزی همراه است می باشد، به دلیل افزایش حرارت معده باشد که در این صورت علامت آن این است که با خوردن غذا کمتر می شود و ممکن است دندان ها تیره شود،  تجمع بلغم عفونی در معده که علامت آن این است که با خوردن و شستن دهان تغییر پیدا نمی کند مگر بسیار اندک.

post-slider
آشنا شدن با شایع ترین بیماری های بانوان شماره یک

وجود غیر طبیعی بافت های شبیه مخاط رحم در حفره لگن یعنی هنگامی که بافت رحم در حالت طبیعی حفره رحم را مفروش می کند در محلی غیر از حوزه رحم قرار گرفته باشد حتی در مواردی وارد عضلات رحم می گردد، بطور طبیعی هر ماه یکبار در ایام عادت ماهانه لایه رحم (آندومتر) می ریزد و دوباره رشد می کند ولی گاهی اوقات قسمت های از قطعات آندومتر به اعضایی که در محوطه لگن قرار دارد مانند تخمدان ها، روده و غیره میچسبد و چون در جای دیگر قرار گرفته اند هورمون های سیکل قاعدگی واکنش نشان می دهند ولی طیق عادات ماهانه خون ریزی می کنند و چون خون نمیتواند از طریق مهبل خارج شود باعث التهاب بافت های اطراف می شود و منجر به درد شکم می گردد که به آن آندومتریوز می گویند.

post-slider
مهمترین بیماری های سینه و تنفسی

زکام در مزاج صفراوی علائمی چون سوزش چشم و سر، سیلان اشک، تلخی دهان، عطش، خروج رطوبت از دهان و بینی و در زکام سوداوی این اشخاص بسیار کم سرما می خورند اما وقتی بیمار شوند، سرما خوردگی آنها شدید است. خشکی چشمها، سنگینی سر و خشکی بینی، سر درد شدید در اینجا بیشتر دیده می شود، دهان بوی سوختگی می دهد و بوی دود از بینی و دهان احساس می شود و زود تبدیل به عفونت سینوس ها می گردد.