معامله بی معامله (شهید حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالکریم هاشمی نژاد)

1 هفته پیش
شهید هاشمی نژاد - مجله ربیع
معامله بی معامله (شهید حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالکریم هاشمی نژاد)
(5) رای، میانگین: 5

بعد از پیروزی انقلاب یکی از بستگان ما یک روز آمد منزلمان و گفت :‌«حاج آقا! درست نیست که آقای هاشمی نژاد با این ماشین قراضه در شهر رفت و آمد کنند؛ ایشان باید ماشینی داشته باشند که اگر منافقی قصد سوئی داشت، بتوانند از مهلکه فرار کنند.
پسر من، اسمش از ایران ناسیونال در آمده و یک ماشین نو تحویل گرفته؛
من با او صحبت می کنم و این ماشین را به همان قیمتی که گرفتیم به ایشان می دهیم و ماشین ایشان را می گیریم و هر چه ماشین ایشان قیمت گذاشتند، مابقی را به همان قیمت کمپانی به ما بدهند.
برای شهید پیشنهاد خویشاوندمان را مطرح کردم؛ ایشان گفتند:« چی میگی ؟! انقلاب کرده ایم،ماشین می خواهیم چه کار؟!»گفتم :« انقلاب کردن وسیله می خواهد یا نه؟» خلاصه یک هفته وساطت کردم تا بلاخره ایشان را راضی کردیم.
ماشین ها قیمت گذاری شدند. ماشین ایران خودرو که قیمت معلوم بود و ۷۲هزار تومان بود. ماشین ایشان را هم ۳۰ هزار تومان قیمت گذاشتند. ایشان گفت:« من ۱۰هزار تومان را می توانم نقداََ بدهم. بقیه را هم خویشاوند ما قبول کرد که ایشان به تدریج بدهند.»
ما دیگر معامله را ختم شده پنداشتیم و قرار بود که فردا ماشین ها تعویض شوند که ایشان پیغام داد معامله بی معامله! رفتم پرسیدم موضوع چیست؟چرا معامله بی معامله؟
ایشان گفتند:« دیشب فکر کردم اگر من ۳۰هزار تومن قرض داشته باشم، از همه کارهای مطالعاتی ام می افتم. نه. به نگرانیش نمی ارزه.» گفتم: استاد!هر چه را رشته بودیم که شما پنبه کردید! این بنده خدا که از شما چک و سفته نمی خواهد؛ خودش با میل خودش می گوید هر وقت پول داشتید بدهید.
در جوابم فرمودند:« اصلاََ حرفش را هم نزن. من با نگرانی قرض، از کار و زندگی ام می افتم.»

بیشتر ببینید
رعایت بیت المال(شهید احمد کاظمی)
معامله بی معامله (شهید حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالکریم هاشمی نژاد)
(5) رای، میانگین: 5

۰
برچسب ها :

بدون دیدگاه

بهترین های محصولات فرهنگی ربیع

استفاده از مطالب سایت ربیع مگ فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت به فروشگاه اینترنتی محصولات فرهنگی ربیع تعلق دارد.