پانزدهمین همایش بین المللی مهدویت در قم

7 روز پیش
مهدویت - مجله ربیع
لطفا به این مطلب رای دهید

معاون پژوهش پژوهشکده مهدویت گفت: همزمان با سالروز میلاد حضرت مهدی (عج)، پانزدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت در قم برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصابر جعفری ظهر امروز در نشست خبری در سالن نشست‌های مرکز تخصصی موعود حوزه علمیه قم عنوان کرد: همزمان با سالروز میلاد حضرت مهدی (عج) و در روز ۲۹ فروردین ماه ، پانزدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت در قم برگزار می‌شود.
معاون پژوهش پژوهشکده مهدویت افزود: در این همایش ۴ کمیسیون تخصصی با محورهای مهم «مهدویت و چالش ها» شامل تعیین وقت برای ظهور، مسئولیت گریزی، فتنه‌ها و مدعیان دروغین و …برگزار خواهد شد.
ایشان اظهار کرد: در مجموع ۲۲۰ مقاله به دبیرخانه ارسال شده است که در همایش امسال ۶۴ مقاله به فرصت ارائه دست پیدا می‌کنند.
دبیر همایش دکترین مهدویت بیان کرد: در رابطه با موضوعات و محورهای همایش، پیش نشست‌های متعددی با حضور نهادهای حوزوی و دانشگاهی برگزار شده است.
وی گفت: این همایش در روز ۵ شنبه با سخنرانی آیت الله اراکی رئیس تقریب مذاهب اسلامی و حجت الاسلام والمسلمین عباسی رئیس جامعه المصطفی العالمیه در سالن قدس مجتمع امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین جعفری افزود: در سال‌های گذشته موضوعاتی از قبیل تربیت زمینه ساز، جامعه زمینه ساز و رسانه زمینه ساز ظهور مورد ارزیابی‌های علمی قرار گرفت.
وی بیان کرد: جامعه منتظر باید آسیب‌ها و چالش‌های مربوط به مهدویت آشنا بشوند از این رو تلاش شده است نگاهی علمی در همایش امسال در رابطه با چالش‌ها و اسیب ها باشد.
دبیر همایش دکترین مهدویت عنوان کرد: در این همایش اساتید و پژوهشگران مقالات خود را در قالب محورهای چالش‌های اعتقادی و فرهنگی و چالش‌های اجتماعی و سیاسی پیرامون مهدویت ارائه خواهند داد.
وی اظهار کرد: رویکردهای مهم این همایش، استفاده از نظریات اساتید حوزه و دانشگاه در کنار هم است تا بتوانیم از همه ظرفیت‌ها در تبیین جایگاه مهدویت بهره بگیریم.
حجت‌الاسلام والمسلمین جعفری بیان کرد: در حاشیه همایش ۵ کتاب شامل مجموعه مقالات همایش چهاردهم به همراه کتاب‌های رونمایی می‌شود.
وی بیان کرد: با توجه به هماهنگی‌های انجام شده قرار شده این همایش به طور زنده از شبکه نور، قرآن کریم، شبکه الولایه و به صورت اینترنتی پخش می‌شود.
وی تاکید کرد: مهدویت امید را در جامعه احیا می‌کند از این رو باید مهدویت همراه با واقعیات و توأم با معرفت و به دور از خرافات و موهومات مورد توجه باشد.
وی اظهار کرد: قرار است از ۱۸ مقاله برتر در این همایش تقدیر شود که این مقالات از برگزیده‌ترین آثار به دست آمده به همایش است.

بیشتر ببینید
گوشت مرده(شهید محمد حسن فایده)
لطفا به این مطلب رای دهید

۰
برچسب ها :

بدون دیدگاه

بهترین های محصولات فرهنگی ربیع

استفاده از مطالب سایت ربیع مگ فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت به فروشگاه اینترنتی محصولات فرهنگی ربیع تعلق دارد.