شاه کلید حاج احمد

3 ماه پیش
شهید احمد کاظمی - مجله ربیع
شاه کلید حاج احمد
(2) رای، میانگین: 4.5

حاج احمد کاظمی به روایت حاج قاسم سلیمانی:
یکی از خصوصیات احمد شجاعت و جسارت او بود که هر چند در جنگ عمومیت داشت،ولی احمد در حد اعلای آن قرار داشت. اما بعد از جنگ دو تا مشخصه احمد که به نظر من اینها خیلی از مشخصه‌های معنوی احمد را رشد، دادند، یکی ادب احمد بود و دیگری راز نگهداری او بود. من خیلی کم در جمع‌ها می دیدم که کسی چنین خصلت‌هایی داشته باشد. برای فرمانده نظامی چنین خصلتی سخت است و اینکه می گویم احمد خلاصه ای از امام بود واقعا این طوری بود.
اما شاه کلید حاج احمد ادب فوق العاده ای بود که داشت. نمونه ای از تواضع احمد این بود که در مراسم‌های مختلف مثلا در هفته دفاع مقدس که فرماندهان را دعوت می کنند یا یک روز ستاد کل دعوت می کند. ترتیب چیدن صندلی‌ها به نسبت درجه و رتبه و جایگاه است و هر کس جای مشخصی دارد. یکی از علت‌هایی که من امنتناع داشتم از شرکت در مراسم‌ها به خاطر اخلاق و برخورد متواضعانه ی احمد بود، یک معرکه ای داشتیم در جایگاه، احمد همه را به هم می ریخت و جابه جا می کرد تا خودش آخر بایستند، امکان نداشت که این کار را نکند. یک روز به آقا رحیم گفتم که شما فکر می کنید که ما به احمد خط می دهیم؟ احمد را ما نمی شناسیم؟ احمدی که در جنگ وقتی تصمیم می گرفت که بگوید نه، همه می گفتند حریف احمد نمی شویم آن وقت این ادب احمد است؛اگر می خواستیم مسافرت برویم وسه تا ماشین بودیم، اینقدر می ایستاد تا ماشین‌ها جلو بروند و او آخرین ماشین باشد. حتی در تردد، ادب او فوق العاده بود، شما بگردید در بین دوستان احمد، کسی را پیدا نمی کنید که احمد بدگویی او را بگوید و غیبت کسی را بکند.اگر مخالفت داشت کوتاه یک چیزی می گفت و زیاد به این موضوع نمی پرداخت. همه را بر خودش ترجیح می داد.البته ممکن است کسی احمد کاظمی را در جنگ دیده باشد و از نزدیک با او آشنا نباشد و بگوید احمد یک آدم لجبازی است، اما او اینجوری نبود و این قضاوت صحیحی نیست.

بیشتر ببینید
هم رنگی کارها(شهید حمید ایران منش)
شاه کلید حاج احمد
(2) رای، میانگین: 4.5

۰
برچسب ها :

بدون دیدگاه

بهترین های محصولات فرهنگی ربیع

استفاده از مطالب سایت ربیع مگ فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت به فروشگاه اینترنتی محصولات فرهنگی ربیع تعلق دارد.