گام دوم انقلاب و حمایت از کالای ایرانی

2 ماه پیش
امام خامنه ای - مجله ربیع
گام دوم انقلاب و حمایت از کالای ایرانی
(26) رای، میانگین: 5

اقتصاد یک نقطه‌ی کلیدیِ تعیین‌کننده است. اقتصاد قوی، نقطه‌ی قوّت و عامل مهمّ سلطه‌ناپذیری و نفوذناپذیری کشور است و اقتصاد ضعیف، نقطه‌ی ضعف و زمینه‌‌ساز نفوذ و سلطه و دخالت دشمنان است. فقر و غنا در مادّیّات و معنویّات بشر، اثر میگذارد. اقتصاد البتّه هدف جامعه‌ی اسلامی نیست، امّا وسیله‌ای است که بدون آن نمیتوان به هدفها رسید. تأکید بر تقویت اقتصاد مستقلّ کشور که مبتنی‌ بر تولید انبوه و باکیفیّت، و توزیع عدالت‌محور، و مصرف به‌اندازه و بی‌اسراف، و مناسبات مدیریّتی خردمندانه است و در سالهای اخیر از سوی اینجانب بارها تکرار و بر آن تأکید شده، به‌خاطر همین تأثیر شگرفی است که اقتصاد میتواند بر زندگی امروز و فردای جامعه بگذارد.
راه‌حلّ سیاستهای اقتصاد مقاومتی است که باید برنامه‌های اجرائی برای همه‌ی بخشهای آن تهیّه و با قدرت و نشاط کاری و احساس مسئولیّت، در دولتها پیگیری و اقدام شود. درون‌زایی اقتصاد کشور، مولّد شدن و دانش‌بنیان شدن آن، مردمی کردن اقتصاد و تصدّیگری نکردن دولت، برون‌گرایی با استفاده از ظرفیّتهایی که قبلاً به آن اشاره شد، بخشهای مهمّ این راه‌حل‌ها است. بی‌گمان یک مجموعه‌ی جوان و دانا و مؤمن و مسلّط بر دانسته‌های اقتصادی در درون دولت خواهند توانست به این مقاصد برسند. دوران پیشِ‌رو باید میدان فعّالیّت چنین مجموعه‌ای باشد.
بیانان امام خامنه ای در حمایت از کالای ایرانی:
مردم محصولات داخلی رامصرف کنند؛ بروید سراغ مصرف تولیدات داخلی. آن چیزهایی که مشابه داخلی دارد، متعصّبانه و با تعصّبِ تمام نگاه کنند، ملّت ایران، خارجیِ آن را مصرف نکنند. این را من فقط برای یک عدّه ی خاص نمیگویم؛ وقتی ما میگوییم، یک عدّه متدیّنین فوراً گوش میکنند ، پیغام هم میدهند فلان چیز راکه خارجی است بخریم؟ فلان چیز را نخریم؟ من فقط برای متدیّنین و افرادی که برای حرف ما حجّیّت شرعی قائلند، این را نمیگویم؛ من این حرف را برای هرکسی میگویم که به ایران علاقه مند است، به آینده ی کشور علاقه مند است، و دلسوز این نظام هستند به فکر بچّه های خودش است که بنا است فردا در این کشور زندگی کنند. شما مصنوعات خارجی را که مصرف میکنید، در واقع کمک میکنید به اینکه حجم آن بنگاه خارجی، آن کارگر خارجی، آن سرمایه دار خارجی، مدام بیشتر بشود و تولید داخلی ضربه بخورد، شکست بخورد. این را به همه ی مردم، بخصوص آن کسانی که مصارف زیادی دارند[میگویم ]؛ دولتی ها هم همین جور؛ دولتی ها هم در مصارف دولتی، در اشیاء مصرفی ای که در ساختمانها، در چیزهای گوناگون مصرف میکنند، حتماًتولید داخل را ملاحظه کنند.

بیشتر ببینید
قدرت نماز(شهید رضا سلیمانی ابهری)

 

خرید اینترنتی کالای ایرانی با تخفیف ویژه

گام دوم انقلاب و حمایت از کالای ایرانی
(26) رای، میانگین: 5

۱
برچسب ها :

یک دیدگاه

 • فروشگاه اینترنتی صنایع دستی
  4 هفته پیش

  سلام
  سپاس از شما
  رهبر کبیر انقلاب همیشه حمایت از تولید ملی رو در سخنانشان بیان کردند.
  ولی من که مدیر یک فروشگاه اینترنتی صنایع دستی به نشانی https://gilimo.com هستم متاسفانه این روزها با بی مهری مسئولین روبرو هستم.
  به امید اینکه به منویات رهبری پیش از پیش عمل بشه.
  سپاس از سایت خوبتون.

بهترین های محصولات فرهنگی ربیع

استفاده از مطالب سایت ربیع مگ فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت به فروشگاه اینترنتی محصولات فرهنگی ربیع تعلق دارد.