با بچه ها غذا می خوریم (مدافع حرم سردار شهید حاج اسماعیل حیدری)

2 ماه پیش
شهید حاج اسماعیل حیدری - مجله ربیع
لطفا به این مطلب رای دهید

روزها وشبهای زیادی را در محضر شهید گرانقدر بودیم و هر روز درسهای بزرگی از اخلاق و منش اسلامی از ایشان میگرفتیم.
از آن دریای محبت و چشمه سار ادب تنها جرعه ای نصیبمان شد و مابقی افسوسی است که هر روز با یاداوری خاطراتشان بر دل می نشیند.
بیاد دارم سال دوم جنگ سوریه همراه ایشان برای آموزش سلاح اشتایر و راه اندازی تیم های تک تیرانداز به منطقه کوهستانی و صعب العبوری در اطراف دمشق جاده بیروت رفتیم.
ایشان صرف نظر از اینکه دارای مقام و رتبه عالی نظامی بودند به علت حضور در جبهه های جنگ تحمیلی خودمان، دنیایی از تجربه داشتند و در اکثر زمینه ها مشاور عالی برای سران نظامی سوریه بودند و از این حیث در منطقه حلب مورد شناس بزرگان بودند..
با تمام این اوصاف ایشان هرگز خودشان را از دیگران جدا نمی دانستند و خیلی صمیمی و با عطوفت حتی با نیروهای پایین رفتار میکردند..
آن روز گرم کار آموزش بودیم که متوجه شدیم همهمه ای در نیروها افتاده و گفتند سرهنگ عقید عاصف وارد مجموعه شدند؛ وارد جمعمان شدند و احترام خاصی به شهید حیدری گذاشتند.. در حین صحبت راجع به کار میدیدیم که نیروهای سوری خیلی معذب هستند و پراکنده شدند….
وقت صرف ناهار بود و نیروهای سوری اجازه نداشتند قبل از سران خود غذا بخوردند….
اما شهید حیدری گفتند ما با بچه ها غذا میخوریم که سرهنگ عقید عاصف بسیار متعجب شد و ابتدا خیلی گران بود که با مادون خودشان هم غذا شوند اما به تبعیت و احترام حاجی قبول کردند و ما میدیدیم که نیروها بسیار معذب و با رعب غذا میخوردند….
در آن لحظه حس بسیار لذتبخشی داشتیم…. از اینکه مسئول عالی ما با آن همه قدرت و رتبه نظامی هرگز با ما و نیروهای دیگر دچار کبر و خودبزرگ بینی نمیشدند و خیلی صمیمی و متواضعانه رفتار میکردند و ارزش و اعتبارشان برایمان بیشتر می شد..
واقعا ایشان با رفتارشون به دلها راه داشتند و حتی نیروهای سوری به ایشان بسیار علاقه داشتند….

بیشتر ببینید
مادرت شد عروس زهرا افتخارش نصیب ایران شد
لطفا به این مطلب رای دهید

۰
برچسب ها :

بدون دیدگاه

بهترین های محصولات فرهنگی ربیع

استفاده از مطالب سایت ربیع مگ فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت به فروشگاه اینترنتی محصولات فرهنگی ربیع تعلق دارد.