رویداد ملی زندگی؛ با محوریت سبک زندگی

شرکت قطعه گمشده زندگی امروز و فروشگاه اینترنتی ربیع در رویداد ملی زندگی، بزرگترین رویداد ملی سبک زندگی بر اساس مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی شرکت کردند.

رویداد ملی زندگی 25و 26 آبان ماه 1401 در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد.

این رویداد با حضور 40 کنشگر برتر سبک زندگی در کشور و با حضور نمایندگان شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

حجت الاسلام عباسی اصل مدیراندیشکده سبک زندگی و دبیر رویداد ملی زندگی با بیان اینکه سبک زندگی باید کار ویژه قرن کنشگران اجتماعی باشد گفت: رهبر معظم انقلاب مرتباً از اهداف مهم انقلاب اسلامی گفته اند و این اهداف را علت زنده ماندن انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی می‌دانند. ده سال پیش ایشان ساخت جامعه اسلامی و به دنبال آن تمدن اسلامی را مهم‌ترین هدف انقلاب اسلامی برشمردند و سبک زندگی را شاهراه تحقق این اهداف دانستند و از تمام جوانان و نخبگان خواستند در این زمینه فکر کنند و سوالات کلیدی این عرصه را پاسخ دهند. کارشناسان حوزه‌های اجتماعی بر این باور هستند که امروز جنگ در عرصه سبک زندگی متمرکز شده و همه قدرت‌ها برای ماندگاری خود به دنبال طراحی و ترویج سبک زندگی خود هستند که در این بین، ما نیز باید هر چه سریع‌تر وارد این جنگ شده و سبک زندگی اسلامی ایرانی خود را از آسیب‌های این جنگ جهانی نجات دهیم؛ لذا با جرات می‌توان گفت امروز سبک زندگی باید کارویژه کنشگران فرهنگی اجتماعی ما باشد.

وی اضافه کرد: اکنون که ده سال از این مطالبه می‌گذرد، جمعیت زیاد و نخبگان متعددی در این حوزه ورود کرده و اثرات قابل توجهی تولید کرده اند. رویداد ملی زندگی، اتفاق ملی است که بنا دارد کنشگران سبک زندگی را گرد هم جمع کند تا زمینه‌ای برای هم افزایی و به اشتراک گذاشتن ره یافت ها، تولیدات و اثرات در این حوزه باشد.

طراحی نقشه عملیات فرهنگی در عرصه سبک زندگی مهم‌ترین هدف این رویداد

حجت الاسلام عباسی اصل تصریح کرد: نظرات علمی در حوزه سبک زندگی زیاد طرح شده است و این یک فرصت است. اختلاف در این نظرات هم زیاد است که بازهم این یک فرصت است چرا که تفاوت و اختلاف در نظرات و مباحث علمی باعث پیشرفت و ترقی می‌شود، اما این اختلاف نباید خودش را در سطح عمل نشان دهد، چرا که جامعه را دچار آشفتگی می‌کند، بلکه ما باید در عمل از یک نقشه جامع عملیاتی پیروی کنیم، لذا در این رویداد فرمایشات رهبری در حوزه فرهنگ عمومی محور علمی رویداد قرار دارد و مهم‌ترین رسالت این رویداد، طراحی نقشه‌ی عملیات فرهنگی واحد برای ترویج سبک زندگی در جامعه ایرانی، اسلامی و بین المللی خواهد بود.
 

وی با بیان اینکه طبق ارزیابی‌های صورت گرفته، کنشگران سبک زندگی دو چالش جدی پیش رو دارند، که در این رویداد و امتداد آن در طول سال، به آن‌ها می‌پردازد گفت: در آسیب شناسی تولیدات و محصولات فرهنگی موجود در جامعه، به خوبی این مساله درک می‌شود که کنشگران سبک زندگی در چرخه ایده یابی تا تولید و فروش دچار چالش‌های جدی هستند که در این رویداد با حضور کارشناسان ایده سازی و فروش قرار است به این چالش مهم پرداخته شود. این چالش در یکی از کارگاه‌های این رویداد به نام «چرخه ایده تا مصرف» بررسی می‌شود، همچنین عدم حمایت از محصولات توسط دولت ها، یکی از چالش‌های دیگر است که با محوریت تقویت روحیه مطالبه گری مطلوب و آشنایی با ظرفیت‌های قانونی در کارگاهی به نام «چرخه تهدید تا فرصت» مورد بررسی قرار می‌گیرد. قطعا انتقال تجربه یکی دیگر از برنامه‌های اصلی این رویداد است که با عنوان «من، ما، ایران اسلامی» به این مساله پرداخته می‌شود.

دبیر رویداد ملی زندگی یادآور شد: با ارزیابی‌های صورت گرفته در حال حاضر بیش از ۲۱ پایگاه ترویج سبک زندگی غربی در هر محله فعال است اعم از خانه‌های بازی، آرایشگاه‌ها و … که صاحبان آن‌ها خواسته یا ناخواسته در حال ترویج سبک زندگی غربی هستند، در حالی که پایگاه‌های ترویج سبک زندگی در هر محله‌ی بیش از انگشتان یک دست نیست مانند مساجد و موسسات خیریه؛ لذا طبیعی است که با این وضعیت، سبک زندگی غربی در حال ترویج در جامعه باشد، ما در این رویداد به دنبال ایده پردازی برای طراحی و اجرای پایگاه‌های ترویج سبک زندگی در جامعه هستیم که ان شالله خروجی این رویداد ایده‌های مطلوب و عملیاتی برای این دغدغه اصلی اجتماعی خواهد بود.

عملکر ربیع در رویداد ملی زندگی

فروشگاه ربیع با تیم کامل هیئت مدیره در این رویداد حضور پیدا کرد. آقایان محسن همتی‌ها و مصطفی رحمانی و سرکار خانم طهورا حاجیوند از ربیع در این رویداد حضور پیدا کردند. آقای مصطفی رحمانی به عنوان نماینده شرکت قطعه گمشده زندگی امروز، در این رویداد ضمن تشریح فعالیت‌های شرکت در یک دهه گذشته و گزارش فعالیت‌های فروشگاه ربیع، از همه کنشگران و فعالان عرصه محصولات سبک زندگی دعوت کرد که محصولات خود را در ربیع عرضه کنند و پلتفرم ربیع را برای عرضه خدمات و محصولات خود در سراسر کشور انتخاب کنند. وی همچنین عنوان کرد که ماهیانه 5 میلیون نفر از سایت بازدید می‌کنند که خود نشان دهنده رغبت مردم به تولیدات فرهنگی و سبک زندگی اسلامی است.

در انتها لوح یادبود رویداد ملی زندگی به مدیریت شرکت قطعه گمشده زندگی امروز اهدا شد.

0 نظرات

ارسال نظرات