انگشتر عقیق زرد شرف الشمس به وقت 19 فروردین

زمان ساخت محصول : 7 روز کاری

انگشتر عقیق زرد شرف الشمس به وقت 19 فروردین، رکاب انگشتر از نقره 925 عیار و کاملا دست ساز بوده و دارای ضخامت و کیفیت بالایی می‌باشد، انگشتر انتخابی شما قابل سایز می‌باشد و شما می‌توانید از منوی زیر، سایز رکاب خود را انتخاب نمایید.

جزییات بیشتر

480,000 تومان

- +

ساخت ایران

تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
مشاوره خرید
60 امتیاز با خرید این کالا
 
بررسی تخصصی

بعضی از خواص بی نظیر شرف الشمس در کتاب المعارف الکبری  

 1. هر کسی این دعا را بنویسد و آن را نزد خود نگاه دارد خداوند به واسطۀ این دعا همیشه حافظ و نگهدار او خواهد بود.
 2. هر زمان که در حضور پادشاه و سلطان باشد، در حالی که نگین شرف الشمس که دعا نیز بر روی آن حک شده همراه داشته باشد، مورد پذیرش پادشاه قرار می‎گیرد و خداوند از شر و صدمۀ آنها وی را در امان نگه می‎دارد.
 3. کسی که اسماء خداوند را با خود حمل کند در همه کاری پیروز می‌گردد و هر که با وی دشمنی کند از طرف خداوند مورد نکوهش قرار می‎گیرد.
 4. هر کسی که نسبت به دارندۀ این دعا نیت بدی داشته باشد خداوند سحر و جادوی او را باطل می‌سازد.
 5. هر کسی که حاجتی داشته باشد به واسطۀ نگین دارای شرف الشمس حاجتش برآورده می‎شود و گشایشی در کارش ایجاد می‎گردد.
 6. برای کلیۀ بیماری‎ها و مرض‌ها افاقه می‌کند و کارساز است.
 7. برای دختری که نتوانسته ازدواج کند اگر شرف الشمس داشته باشد، شرایط ازدواجش مهیا می‌گردد.
 8. برای کسی که در سفر است اگر شرف الشمس به همراه داشته باشد از شر دزدان و راهزنان و هر حادثۀ بدی که ممکن است در طول سفر رخ بدهد در امان می‌ماند.
 9. زمانی که شرف الشمس بر روی پرچم نوشته شده باشد، لشکریان آن پرچم برندۀ میدان جنگ خواهند شد.
 10. اگر می‌خواهید سحرخیز باشید و یا برای نماز شب بیدار شوید، شرف الشمس نزد خود داشته باشید.
 11. کسی که در حبس و زندان است و زمان زندانی بودنش طولانی شده، اگر دعای شرف الشمس را با خود داشته باشد زود آزادی‌اش مسجل می‌گردد.
 12. اگر بر روی کاغذی نوشته شود و در کفن میت قرار داده شود، آن میت از عذاب قبر حفظ می‌گردد.
 13. نگین یا انگشتر و آویز شرف الشمس برای ایمنى در سفرها و دفع از بدى‌ها، حفظ و حفاظت جان و خیر و نیکى و افزایش رزق و روزی و آرامش، رفع چشم زخم، برآورده شدن حاجات و آرزوها و درمان عمومی جسم و روح مخصوصاً افزایش قدرت بدنی و هاله نورانی اطراف بدن و به خاطر مصرف عقیق زرد آن باعث پاک کردن و تصفیۀ دستگاه گوارش شده و بر روی هضم و جذب غذا و گردش خون در بدن و چاکرای ۳ و غدد پانراس و لوزالمعده و جوارح مرتبط با این دو غدد تأثیر فوق العاده‌ای دارد.

خواص شرف الشمس در روایات

ارزش سنگ عقیق، مخصوصاً عقیقی که مزیّن به شرف الشمس باشد را نمی‌توان در چند جمله بیان نمود، پیامبران و ائمه اطهار علیهم‌السلام بر سنگ‌های انگشتر صحه گذاشته‌اند، اما نه به خاطر آنکه اثرى جادویى دارند، بلکه آن نگین هرچه باشد برگزیده شده و براى دارندۀ آن اثراتى از جمله فتح مهمات و دفع بلیات و غیره دارد و اثرات آنها ذاتى نیست و از جانب خداى تعالى است. پس اگر کسى اثر آنچه را که همراه خود مى‌دارد، ذاتى و مستقل بداند، به خداى یگانه شرک ورزیده است. همۀ ملک سلیمان را خداوند در انگشتر او قرار داده بود، هرگاه سلیمان آن را در دست مى‌گذاشت تمامى جن و انس و شیاطین و همۀ پرندگان و وحوش به نزد وى حاضر گشته و از او اطاعت مى‌کردند. باد مأمور حمل تخت او بود و همۀ شیاطین و انسان‌ها و پرندگان و چهارپایانى که تحت اوامرش بودند همگى آنها را جابه‌جا مى‌نمودند.

سلیمان به گاهی اوقات، انگشترش را در اختیار برخى از خدمتکارانش قرار مى‌داد. روزى شیطان آمد و خادم او را گول زد و انگشتر را از او ستاند و آن را در دست نهاد، نتیجه آن شد که تمام شیاطین و جن و انس و پرندگان و وحوش مسخر او گشتند و آن حضرت در جست‌و‌جوى انگشتر شد ولى آن را نیافت. سرانجام شیطان ترسید که مردم متوجه حیله او شوند آن را به دریا انداخت. خداى عزّوجل ماهی‌ای را مأمور به بلعیدن آن انگشتر نمود، بنى اسرائیل چهل روز در جست‌وجوى حضرت سلیمان بودند و از آن طرف سلیمان در ساحل دریا به دنبال انگشتر بود و با گریه و زارى به سوى خداى تبارک و تعالى استغفار مى‌نمود و از این اتفاق به جانب خدا توبه مى‌کرد. پس از چهل روز به صیادى رسید که ماهى صید مى‌کرد، حضرت سلیمان به او کمک نمود. آن صیاد پس از صید، یک ماهى به سلیمان داد، او شکم ماهى را شکافت. انگشتر خود را در آن دید و انگشتر را به دست کرد و شیاطین و جن و انس و پرندگان و وحوش در برابرش خضوع کردند و پادشاهى او به همان حالت اول بازگشت و حضرت آن شیطان که انگشتر را ربوده بود، به همراه لشگرى که همراه او بودند به وسیلۀ اسماء الهى حبس نمود و عده‌اى را در دل دریا و بعضى را در میان سنگ و صخره‌ها زندانى نمود و آن شیاطین تا روز قیامت زندانى و معذب هستند.

پیامبر فرمود: «یا على! همانا عقیق اولین کوهى است که به ربوبیت خداى متعال و نبوت من و وصى بودن تو و امامت فرزندانت و اختصاص داشتن بهشت به پیروان تو و اختصاص آتش به دشمنان تو شهادت داده است.» از شرف الشمس همه به عنوان نمونه‌ای از خاتم سلیمانى نام برده‌اند و آن را به عوالم خمسه تفسیر کرده‌اند و رازی از تورات و انجیل و قرآن می‌دانند که در جلد اول کتاب شمس معارف کبرى مطالب بیشتری در خواص شرف الشمس آورده شده وحضرت آیت الله حسن زاده آملی و شیخ بهایی به مطالب بیشتری در این زمینه اشاره فرموده‌اند.

پیامبر اکرم می‌فرمایند: «هر کس یکی از عقیق‌های سرخ و زرد و سفید را در دست داشته باشد، جز خیر و نیکی و فراخی روزی و سلامتی از جمیع بلا‌ها نمی‌بیند و از شر پادشاه ظالم و از هر چه آدمی از آن می‌ترسد و حذر می‌کند، امان می‌یابد».

انگشتر

انگشتر جزء لوازم زینتی محسوب می‌شود و مورد استفاده مردان و زنان قرار می‌گیرد. آنطور که از شواهد پیداست، انگشتر تاریخچه‌ای کهن دارد که حتی در تاریخ اسلام نیز توانسته است خودنمایی کند و به یک جزء مهم تبدیل گردد. انگشتر یا حلقۀ دست نواری اغلب از جنس فلز است و معمولاً به عنوان آلت زینتی به دور انگشتان دست قرار می‌گیرد.

انگشتر یکی از نمادین‌ترین جواهرآلات است؛ زیرا بعضی از انگشتر‌ها حلقه ازدواج هستند و بعضی از انگشتر‌ها میراث خانوادگی اشخاصند که از مادر یا پدر و اجداد آن‌ها به ارث رسیده است و بعضی به خاطر قداست و خاصیتی که دارند مورد استفاده اشخاص قرار می‌گیرد.

تاریخچه انگشتر

انگشتر پیشینه‌ای نامعلوم دارد و به طور قطع مشخص نیست از چه زمانی مورد استفاده قرار گرفته است، اما شواهد نشان می‌دهد که انگشتر از مصر باستان، در پی تکامل «مُهر» سرچشمه گرفته باشد؛ چون مُهر‌ها نشانه قدرت بودند، افرادی که مُهر‌های برجسته و انگشتر خاتم «مُهر» داشتند، به عنوان اشخاص قدرتمند و بانفوذ، مورد احترام مردم قرار می‌گرفتند.

مقامات بالای حکومت نیز با اعطای انگشترشان به نماینده‌هایشان، برای اجرای فرامینشان، اختیار تام می‌دادند که در تورات نیز به نمونه‌ای از این عمل، اشاره شده است: «سپس فراهه، انگشترش را درآورد و به جوزف داد». به احتمال زیاد، تغییر و تحوّل انگشتر خاتم و تبدیل شدن آن به یکی از آلات زینتی نیز در مصر باستانْ رخ داده است.

انگشتر در اسلام

حلقه‌ای از طلا یا نقره است که معمولا سنگی قیمتی بر آن جای دارد و در یکی از انگشتان قرار می‌گیرد.

پیروان هر کیش و مذهبی برای خود نشانه‌ای دارند که با آن شناخته می‌شوند؛ چنانکه مسیحیان صلیب و هندو‌ها و بوداییان خال سرخ در پیشانی و مو‌های مخصوص دارند، اهل ایمان نیز با علاماتی شناخته می‌شوند که یکی از آنها، انگشتر به دست راست کردن است. امام حسن عسکری علیه‌السلام می‌فرماید: «نشانه‌های مومن، پنج چیز است: پنجاه و یک رکعت نماز گزاردن، زیارت اربعین، انگشتر به دست راست کردن، جبین را در سجده بر خاک نهادن و خواندن «بسم الله الرحمن الرحیم» با صدای بلند.»

در فضیلت انگشتر به دست کردن و آداب آن:

 مؤکّد است مردان و زنان، انگشتر در دست راست کنند.

در بعضى احادیث سفارش شده که در دست چپ کنند، امّا اگر نقش شریفى یا نگین شریفى داشته باشد، باید در وقت استنجا بیرون آورد.

از سلمان فارسى رضى‌اللّه‌عنه نقل است که پیامبر به امام علی علیه‌السّلام فرمود: «یا على، انگشتر در دست راست بکن تا از مقرّبان باشى.» عرض کرد که: «یا رسول اللّه مقرّبان کدامند؟» فرمود: «جبرئیل و میکائیل.» پرسیدند که «چه انگشتری در دست کنم؟» فرمود: «عقیق سرخ، به درستی که آن اقرار کرده است براى خدا به یگانگى و براى من، پیغمبرى و براى تو یا على به آنکه وصىّ منى و براى فرزندان تو به امامت و براى دوستان تو به بهشت و براى شیعیان فرزندان تو به جنّت الفردوس.»

از حضرت علی علیه‌السّلام منقول است که حضرت جبرئیل به پیامبر فرمود: «هرکه انگشتر در دست راست کند و قصدش سنّت و متابعت تو باشد و ببینم او را که در قیامت متحیّر مانده است، دستش را بگیرم و به تو و به حضرت علی علیه‌السّلام برسانم.»

جنس انگشتر

سنّت است که انگشتر از نقره باشد و مردان را انگشتر طلا در دست کردن، حرام است.

انگشترهاى نامناسب

 • در کتاب کافی آمده است كه پیامبر به حضرت على عليه‌السلام فرمود: «انگشتر طلا در دست نكن كه زينت تو در آخرت است».
 
جزئیات فنی
ساخت کشورایران
برندفروشگاه محصولات و مصنوعات فرهنگی ربیع
تولید کنندهفروشگاه اینترنتی ربیع
مدل رکابرکاب نقره
عیار925 عیار
 
گارانتی محصولات و اطمینان شما

اطمینان به شما از خرید :

فروشگاه اینترنتی محصولات فرهنگی ربیع همواره تلاش میکند رضایت خاطر همه مشتریان را به بهترین نحو ممکن فراهم آورد.

محدود  فروشگاههایی هستند که دارای 4 نماد معتبر میباشند و ما آن دسته  از فروشگاههایی هستیم که پنج نماد اعتماد زیر را دارا می باشیم که این سبب شده تا شما دوستان عزیز به راحتی بتوانید خریدی آسان و مطمئن داشته باشید .

شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز با ارسال ایمیل در قسمت "ارتباط با ما" مسائل و مشکلات خود را مطرح نمایید تا کارشناسان واحد پشتیبانی ما نسبت به پاسخگویی اقدام نمایند .

و همچنین میتوانید از طریق راههای زیر با ما در ارتباط باشید .

      

هدف ما تنها فروش نیست ! ما می دانیم که چقدر سخت تلاش میکنید و نیاز دارید محصولی مطمئن و زیبا خریداری کنید . ما با تمام قدرت در کنار شما هستیم .

 
آموزش خرید محصول
امروزه خرید از فروشگاه های اینترنتی خود مقوله ای است که نیاز به آموزش و یادگیری دارد ما در این ویدئو قصد داریم نحوه صحیح خرید از فروشگاه اینترنتی محصولات فرهنگی ربیع را آموزش دهیم .در قسمت قبل این ویدئو نحوه ثبت نام در این فروشگاه را آموزش دادیم و راه و روش های آن را به خوبی یاد گرفتیم .
 
نظرات (0)

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:

480,000 تومان

قطعۀ گمشده زندگی امروز!